parallax background

Czyszczenie klimatyzacji Kraków


Klimatyzator to nie tylko urządzenie, które chłodzi czy ogrzewa, ale również poprzez posiadanie filtrów pomaga oczyszczać powietrze i zatrzymywać niebezpieczne i szkodliwe zanieczyszczenia oraz kurz powodujący bardzo często alergie. Dlatego właśnie w szczególności należy odpowiednio dbać i serwisować to urządzenie.

Jest to szczególnie ważne, ponieważ klimatyzatory pracują w środowisku wilgotnym, co bezpośrednio sprzyja w rozwoju drobnoustrojów takich jak pleśń, grzyby, roztocza czy alergeny i wirusy.

Zagrzybiona klimatyzacja - dlaczego powinno się serwisować klimatyzatory

Nieczyszczona klimatyzacja to źródło wielu niebezpiecznych drobnoustrojów. Schorzenia wynikające z braku jej czyszczenia są często bagatelizowane lub przypisywane innym stanom chorobowym. Bardzo często właśnie zaniedbania w regularnym czyszczeniu klimatyzacji skutkują objawami podobnymi do przeziębienia, często przypisujemy je różnicy temperatur, jednak należy pamiętać, iż równie dobrze mogą być one powodowane przez nieczyszczone jednostki wewnętrzne.

Bóle głowy, kaszel, katar czy bóle mięśni i osłabienie-często to właśnie te objawy składają się na zapalenia górnych i dolnych dróg oddechowych. Toksyczne grzyby i pleśń zasiedlające wnętrze naszej klimatyzacji powinny być regularnie usuwane, aby nie zdążyły namnożyć się do ilości, które mogą szybko wpłynąć na nasze zdrowie.

Dodatkowo duża część z nas jest alergikami, część za chwilę nimi zostanie, dlatego właśnie czyszczenie klimatyzacji poprawi nie tylko stan powietrza, którym oddychamy, ale również w dużej mierze zapobiegnie ewentualnym problemom zdrowotnych w przyszłości.

Czyszczenie klimatyzacji w Krakowie


Czyszczenie klimatyzacji to najlepszy sposób, by uniknąć kosztów jej późniejszej naprawy. Warto jednak wybrać do tego zadania doświadczonych specjalistów. Poniżej kilka powodów, dla których powinni Państwo zdecydować się na oferowany przez nas serwis klimatyzacji Kraków. Regularna konserwacja bezpośrednio wpływa na jakość powietrza wydobywającego się z kratek urządzenia, zapobiega tworzeniu się drobnoustrojów, oraz powstawaniu specyficznego „zapachu wilgoci w powietrzu".

Czyszczenie eliminuje niemal całkowicie drobnoustroje zawarte w kurzu, bakterie, wirusy czy cząsteczki grzybów i pleśni. Regularny przegląd podczas czyszczenia to zmniejszenie ryzyka awarii i ewentualnych kosztów serwisu wpływa również na mniejsze zużycie urządzeń, jak i samej energii elektrycznej.

Regularnie serwisuj swoje urządzenie w specjalistycznej firmie, wpłynie to na bezawaryjne funkcjonowanie przez wiele lat, cichą pracę jednostki, jak i bezpośrednio zmniejszy ryzyko infekcji Twojej lub osób Ci bliskich.

Pracujemy z najlepszymi producentami klimatyzacji